Technologie

Advanced Graphene Products: debiut w poniedziałek

29 listopada na NewConnect zadebiutuje producent grafenu płatkowego i powierzchniowego Advanced Graphene Products. Debiut poprzedziła publiczna emisja akcji serii C, z której w czerwcu spółka pozyskała 7,4 mln zł brutto.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

AGP jako jedyny w Polsce producent grafenu, posiada zaplecze naukowe oraz organizacyjne, które umożliwia roczną produkcję w ilości 100 kg grafenu płatkowego oraz 150 mkw. grafenu powierzchniowego. Ten poziom pozwoli na komercjalizację opracowanych aplikacji grafenu na skalę przemysłową.

Obecnie spółka przygotowuje się do uruchomienia pilotażowej sprzedaży filamentu na bazie grafenu, służącego do druku 3D. Rozpoczęto także proces związany z uzyskaniem certyfikatu REACH, który potwierdza wysoki poziom zarządzania procesem produkcji przemysłowej oraz bezpieczeństwo wytworzonych substancji chemicznych.

Strategia AGP zakłada w ciągu trzech do pięciu lat pełną komercjalizację przemysłową 2-3 projektów (m.in. z obszarów kompozytów węglowych i pokryć antykorozyjnych) spośród znajdujących się w jej obecnym portfelu.

- Debiut AGP na rynku NewConnect jest zwieńczeniem naszej kilkuletniej pracy oraz symboliczną cezurą przejścia spółki do poziomu podmiotu komercjalizującego swoje produkty. Na pewno nie byłoby nas w tym miejscu, gdyby nie wytężona praca, wiara w sukces oraz silne wsparcie pierwszych inwestorów, którzy także uwierzyli w nasz pomysł na biznes. AGP to podmiot, który oprócz wizji i pomysłu, ma know-how – w tym zabezpieczoną własność intelektualną, zaplecze produkcyjne oraz profesjonalny zespół. Przed nami ostatnie formalności, dzięki którym będziemy mogli w pełni rozwinąć skrzydła i rozpocząć produkcję grafenu na skalę przemysłową – dla naszych kontrahentów. Wierzę, że obecność na rynku giełdowym otworzy nam kolejne drzwi na drodze rozwoju spółki, a transparentność i rzetelna komunikacja będą wspierać budowanie jej wartości - mówi Maciej Gałązka, prezes Advanced Graphene Products.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.