Technologie

Vivid Games pokazuje wyniki

Ponad 23,6 mln zł przychodów wypracowało studio narastająco do końca października. Czy zrealizuje całoroczne prognozy?

Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Ponad 23,6 mln zł przychodów wypracował Vivid Games do końca października bieżącego roku -  wynika ze wstępnych wyników opublikowanych przez spółkę. To o ponad 160 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zysk wzrósł po 10 miesiącach do 2,15 mln zł. Vivid Games podkreśla, że tylko w październiku wypracował ponad 2,1 mln zł przychodów i 130 tys. zysku netto. Narastająco sprzedaż bydgoskiej spółki sięgnęła 23,6 mln zł, a zysk netto przekroczył 2,15 mln zł. Prognoza na 2020 r. zakładała wypracowanie 19 mln zł przychodów i 3 mln z zysku netto.

– Jesteśmy bliscy realizacji prognozy również na poziomie zysku netto. Czy będzie to poziom zbliżony do przewidywań czy nieznacznie poniżej w dużej mierze zależy od kampanii marketingowych „Knights Fight 2" i „Real Boxing 2" – informuje Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Studio podkreśla, że jego celem strategicznym na najbliższe lata jest powiększanie portfolio gier o 2-3 wysokiej jakości produkty segmentu mid-core oraz dużą liczbę gier z segmentu casual rocznie. Tytuły z obu segmentów będą produkowane wewnętrznie, zlecane zewnętrznym producentom lub pozyskiwane za pośrednictwem programu wydawniczego.

– Wydaje się, że problemy są już przeszłością. Rozpoczęliśmy szósty kwartał z rzędu z dodatnimi wynikami finansowymi. Bieżący rok będzie najlepszy w historii pod kątem sprzedaży – przekonuje prezes Kościelny.

Vivid Games  jest spółką publiczną, notowaną na GPW. Ma biura w Bydgoszczy i Warszawie.

Kilka dni temu Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zatwierdził układ w przyspieszonym postępowaniu układowym z układem częściowym. Zatwierdzony układ zakłada spłatę wierzytelności wynikających z obligacji serii A w dwunastu ratach, płatnych kwartalnie wraz z jednoczesną wypłatą odsetek w takiej samej wysokości, jak wynikająca z warunków emisji obligacji za okres od dnia uprawomocnienia się postanowienia o zatwierdzeniu układu. Spółka ma zapłacić obligatariuszom również odsetki ustawowe za opóźnienie - od dnia wykupu obligacji do dnia poprzedzającego dzień uprawomocnienia się postanowienia o zatwierdzeniu układu.

We wtorek około godz. 10 kurs Vividu spada o 2 proc. i wynosi 1,8 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.