Technologie

DataWalk: Grupa się rozpędza

Zespół DataWalk, który obecnie liczy 80 osób, do końca roku może urosnąć do około stu – zasygnalizował zarząd. Podkreśla, że spółka rozwija się szybciej, niż zakładano.

Paweł Wieczyński, prezes spółki DataWalk.

Foto: tv.rp.pl

– Udało nam się pozyskać dużych, ważnych klientów w USA – amerykańskie instytucje wybrały naszą ofertę. To pokazuje, że możemy skutecznie konkurować z dwoma największymi graczami w sektorze analityki powiązań, czyli Palantirem i IBM i2 – mówi prezes DataWalk, Paweł Wieczyński. Dodaje, że spółka ma coraz więcej klientów i referencji, a w związku z tym pozyskiwanie kolejnych kontraktów jest już prostsze i szybsze. – Choć oczywiście w naszym sektorze proces sprzedażowy wciąż standardowo trwa kilkanaście miesięcy lub więcej – zastrzega.

Niedawno spółka zawarła kontrakt, w ramach którego jej platforma posłuży jako centralny System Informacji Operacyjnej Policji. – To, wraz z pozostałymi zakomunikowanymi w ostatnich miesiącach umowami zawartymi w Polsce (PKN Orlen, projekt Covid, Link4) oraz w USA, pozwoliło nam osiągnąć zakontraktowanie tegorocznych przychodów na poziomie 15,7 mln zł – mówi prezes. Dodaje, że to wartość ponad cztery razy wyższa niż przychody w całym 2019 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.