Technologie

Telekomunikacja. Trwają debaty nad prawem

Stały Komitet Rady Ministrów pracuje już nad nowelizacją prawa komunikacji elektronicznej, które ma zastąpić prawo telekomunikacyjne – zbiór przepisów regulujących działanie sektora od A do Z.
Foto: Adobestock

Wśród dołożonych na ostatnią chwilę zapisów znalazły się podwyżki stawek, które operatorzy uiszczają z tytułu tzw. opłaty telekomunikacyjnej (ma urosnąć o 0,05 proc. do 0,15 proc. rocznych przychodów), za korzystanie z częstotliwości (średnio o 25 proc. w porównaniu z pierwotną propozycją) oraz zasobów numeracji (np. opłata za numer abonencki rośnie o 25 proc., do 0,44 zł rocznie).

Operatorzy będą mogli uzyskać obniżenie opłat, ale gdy zawrą z Urzędem Komunikacji Elektronicznej umowę inwestycyjną, zobowiązując się do rozbudowy infrastruktury i poprawy jakości usług tam, gdzie będzie to wyznaczone.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.