Technologie

Talex: Półrocze pod kreską

Notowany na rynku głównym GPW Talex miał w I półroczu stratę, wobec zysku rok wcześniej. Akcje spółki od początku roku staniały o ponad 12 proc., do 11,3 zł.
Foto: Adobestock

Talex świadczy zaawansowane usługi informatyczne dla dużych i średnich przedsiębiorstw. W I półroczu spółka wypracowała 42,5 mln zł przychodów wobec 43,1 mln zł rok wcześniej. Strata netto sięgnęła 202 tys. zł wobec 159 tys. zł zysku rok wcześniej. Powstanie straty spowodował wzrost kosztów sprzedaży oraz kosztów ogólnego zarządu.

Spółka tłumaczy, że czynniki mające wpływ na osiągnięte wyniki w perspektywie kolejnego półrocza to przede wszystkim realizacja umów ze stałymi, wieloletnimi klientami, do których zalicza się m.in. Santander Bank Polska, Credit Agricole Bank Polska, PKO BP, grupa Allegro, Eurocash i Volkswagen Group Polska.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.