REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Potencjalni inwestorzy krążą wokół ATM

Grupa Cyfrowy Polsat oraz... Arcus wymieniani są wśród zainteresowanych operatorem centrów danych. Ten ostatni jednak zaprzecza.
Foto: Adobestock

Być może już w następnym miesiącu okaże się, czy grupa MCI, założona przez Tomasza Czechowicza, sprzeda ATM, największego pod względem powierzchni serwerowni operatora centrów przetwarzania danych w kraju. MCI zaprosił inwestorów do rozmów w maju. Niewiążące oferty zakupu akcji ATM miały wpłynąć już na ręce sprzedającego firmę funduszu MCI, a czas na składanie ofert wiążących mija w październiku – poinformował serwis TMT Finance, nie podając źródeł informacji.

Zaskakująca lista

Według informacji serwisu wśród podmiotów zainteresowanych ATM są fundusz private equity EQT Partners, Polkomtel (Grupa Cyfrowy Polsat), EdgeConnex (firma, która kupiła niedawno w Warszawie data center w centrum miasta), ale też – co dość zaskakujące – Arcus oraz podmiot mało znany – Mayfair.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA