REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Mobilizacja przed walnym zgromadzeniem Komputronika

Akcjonariusze mniejszościowi mają szereg obaw związanych z planowanym podwyższeniem kapitału handlowej spółki. Będzie ich reprezentować Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

W zeszłym roku obrotowym Komputronik wypracował prawie 2 mld zł skonsolidowanych przychodów. Prezesem spółki i jej akcjonariuszem jest Wojciech Buczkowski.

Foto: materiały prasowe

Notowania Komputronika poruszają się w długoterminowym trendzie spadkowym, ale w ostatnich tygodniach przecena wyraźnie przybrała na sile. Za akcję trzeba teraz zapłacić niespełna 2,8 zł, a jeszcze wiosną cena przekraczała 4 zł. Ostania wyprzedaż jest reakcją na planowane podwyższenie kapitału.

Zarząd przekonuje, że jest potrzebne, żeby spółka mogła się rozwijać. Akcjonariusze mniejszościowi obawiają się jednak, że docelowo zarządowi (prezes, wraz z rodziną, jest dominującym akcjonariuszem) chodzi o wycofanie spółki z giełdy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA