Technologie

Przetasowania wśród dystrybutorów IT

Vicis – czyli niedawna ABC Data – wkrótce zniknie z giełdy. Analitycy radzą zwrócić uwagę na AB, które powinno zyskać na zmianie sytuacji rynkowej.
Foto: Adobestock

MCI Venture Projects ogłosił przymusowy wykup akcji Vicis New Investments po 1,44 zł za papier. Dniem wykupu jest 26 lipca. Kluczowe aktywa dawnej ABC Daty przejęło międzynarodowe Also i giełdowa spółka wkrótce zniknie z parkietu. Obrót jej akcjami został zawieszony 23 lipca.

AB zyska czy straci?

Zdaniem analityków przejęcie ABC Daty przez Also może zakończyć trwającą już ponad dwa lata wojnę cenową w dystrybucji IT. Na tym z kolei zyskać może wiodący gracz w tym sektorze: grupa AB. Jego wyniki od kilku kwartałów również są pod presją. Podobnie zresztą jak notowania, choć od czerwca daje się zauważyć pewne odreagowanie kursu. W czwartek rósł o niespełna 1 proc. i wynosił 19,65 zł. Tymczasem na rynek trafił raport autorstwa DM BOŚ, który cenę docelową dla akcji AB ustawił na poziomie 59 proc. wyższym od obecnego.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.