Technologie

11 bit studios wchodzi z „This War of Mine” do szkół średnich

Gra komputerowa trafi do kanonu lektur szkolnych. To pierwszy taki przypadek na świecie. W finansach giełdowej spółki raczej tego nie będzie widać, ale znacząco wzrośnie jej rozpoznawalność.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w czwartek siedzibę 11 bit studios.

Foto: Kancelaria Premiera

Jak informowaliśmy w środę, to właśnie gra 11 bit studios miała trafić do kanonu szkolnych lektur i w czwartek informacja się potwierdziła – ogłosił ją premier Mateusz Morawiecki. Podkreślał też, że produkcja gier jest ważnym sektorem gospodarki.

– Gry to nie tylko okno na ekranie komputera, to może być polskie okno na świat – przekonywał.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.