Technologie

„Snajper” CI Games trafił do celu. Kurs mocno rośnie

W piątek zadebiutował tytuł „Sniper Ghost Warrior Contracts 2”. Zbiera pozytywne recenzje i radzi sobie zdecydowanie lepiej niż pierwsza część serii.
Foto: Fotorzepa, Piotr Gęsicki

CI Games jest dziś w grupie najmocniej drożejących spółek na warszawskiej giełdzie. Około godz. 10 za akcję studia trzeba zapłacić 1,74 zł, po wzroście o prawie 10 proc. Zwyżce towarzyszy wzmożony obrót akcjami. W ciągu zaledwie jednej godziny właściciela zmieniły walory o wartości przekraczającej 4 mln zł. To wyższy obrót niż np. na Allegro czy PKO BP.

Entuzjazm inwestorów jest reakcją na udaną premierę. Od 4 czerwca gra CI Games „Sniper Ghost Warrior Contracts 2" jest dostępna na PS4, Xbox Series S/X, Xbox One i PC (później trafi też na PS5). Pierwsze dane i statystyki pokazują, że gra została dobrze przyjęta przez graczy. W sobotę odsetek pozytywnych opinii na portalu Steam wynosił 84 proc. W niedzielę wprawdzie nieco spadł, ale nadal utrzymywał się na wysokim 80-proc. poziomie. W poniedziałek przed południem jest tak sam (średnia z 610 opinii). Pojawia się też coraz więcej ocen na portalu Metacritic. Na razie średnia nota od użytkowników to 8,3 pkt na 10.

W szczytowym momencie w grę polskiego studia grało jednocześnie ponad siedem tysięcy osób, co jest rekordem w snajperskiej serii CI Games. Spółka podała dziś rano, że przychody ze sprzedaży "Sniper Ghost Warrior Contracts 2" (w wersji na PC za pośrednictwem platformy Steam), w ciągu dwóch dni od dnia premiery są wyższe o 170 proc. w stosunku do wyników sprzedaży "Sniper Ghost Warrior Contracts 1" odnotowanych w analogicznym okresie po jej premierze. Z kolei liczba sprzedanych pre-orderów "SGWC 2" do dnia premiery była o około 30 proc. wyższa niż w przypadku „Sniper Ghost Warrior Contracts 1" w 2019 r., a łączny wolumen sprzedaży "SGWC 2" w ciągu dwóch dni od dnia premiery z wyłączeniem pre-orderów był wyższy o 118 proc. Spółka poinformowała też, że wzrost przychodów "SGWC 2" w stosunku do wolumenu sprzedaży wynika głównie z wyższej ceny sprzedaży gry oraz lepszej monetyzacji dodatków do niej. Zapowiedziała też, że dane dotyczące sprzedaży "Sniper Ghost Warrior Contracts 2" w wersji na konsole poda, gdy zostaną one przekazane przez partnerów dystrybucyjnych.

Studio zamierza rozwijać grę. Pierwszy większy dodatek, zawierający jedną rozległą mapę oraz nowe zlecenia, ma być dostępny za darmo dla graczy na wszystkich platformach. DLC jest obecnie w trakcie produkcji. Studio CI Games zostało założone w 2002 r. Jest znane przede wszystkim z serii „Sniper Ghost Warrior" (ponad jedenaście milionów sprzedanych egzemplarzy) i „Lords of the Fallen" (ponad trzy miliony).

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.