REKLAMA
REKLAMA

Technologie

DataWalk mocno drożeje

Spółka zależna otrzymała zamówienie w ramach realizacji kontraktu dla Departamentu Sprawiedliwości USA. Kurs wystrzelił.
Foto: Bloomberg

Notowania firmy DataWalk idą dziś mocno w górę. Przed godz. 11 za akcję wrocławskiej spółki trzeba zapłacić 84 zł, co oznacza ponad 9-proc. zwyżkę notowań. Towarzyszy jej wzmożony obrót akcjami. Od rana właściciela zmieniły walory o wartości przekraczającej 1,8 mln zł. To reakcja na komunikat, który dziś trafił na rynek. Spółka zależna DataWalk Inc. otrzymała zamówienie z Research Innovations  w ramach realizacji zlecenia od Departamentu Sprawiedliwości USA.

Zamówienie dotyczy sprzedaży licencji wieczystej w zakresie wykorzystania platformy analitycznej spółki DataWalk. Jej rozwiązanie zostanie wdrożone w celu wsparcia działań związanych ze ściganiem i koordynowaniem międzynarodowych dochodzeń dotyczących prania pieniędzy i odzyskiwania majątku.

„Zarząd spółki uznał fakt otrzymania zamówienia za informację poufną, ponieważ istnieją przesłanki, że pozyskane zamówienie potwierdza realną możliwość konkurowania z Palantir (globalny konkurent polskiej spółki –red.), daje możliwość uzyskania światowej klasy referencji, stanowi realizację kluczowego elementu strategii rozwoju emitenta oraz może mieć pozytywny wpływ na przyszłą pozycję konkurencyjną grupy kapitałowej w Ameryce Północnej" – czytamy w raporcie.

Zlecenie ma związek z raportem, o którym DataWalk informował w czerwcu 2019 r. DataWalk Inc zawarła wtedy memorandum z Research Innovation  -  liderem konsorcjum ofertowego na rzecz Departamentu Sprawiedliwości USA. Okazało się, że  Departament wybrał właśnie to konsorcjum do współpracy w zakresie dostarczania systemów i rozwiązań analitycznych w okresie pięciu lat. Szacowana przez Departament Sprawiedliwości wartość wieloletniego budżetu z udziałem innych konsorcjów wynosi około 500 milionów USD. Zakłada się, że projekty będą realizowane w tzw. formule  BPA (Blanket Purchase Agreements), co oznacza że konsorcjum będzie odpowiadać na zgłaszane zapotrzebowanie Departamentu Sprawiedliwości  i ofertować poszczególne zamówienia -  wraz z pięcioma innymi konsorcjami dopuszczonymi do projektów.  Oprócz spółki zależnej Data Walk  oraz RII w konsorcjum uczestniczą: Accenture Federal, IMTAS, Axiologic Solutions LLC, ManTech, BreakForth Solutions, Raptics Inc., SAP National Security Services Inc., Digital Reasoning, Text IQ, Ernst & Young oraz  The Ryan Group.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA