Technologie

Drago entertainment już na małej giełdzie

Studio zadebiutowało dziś na NewConnect. Na otwarciu kurs się nie zmienił, a teraz przeważa podaż.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Na otwarciu kurs wyniósł 28,6 zł, a kilkanaście minut później spada o 6,3 proc. do 26,8 zł. Drago entertainment jest 366. spółką notowaną na NewConnect oraz 12. debiutem na tym rynku w 2021 r. Na rynek trafiło 1 001 300 akcji zwykłych na okaziciela serii A oraz 70 050 walorów na okaziciela serii C o wartości nominalnej 0,1 zł każda.

Główni akcjonariusze Drago zawarli umowy lockupowe, w ramach których zobowiązali się do niezbywania akcji w okresie najbliższych 12 miesięcy.

Spółka funkcjonuje na rynku od ponad dwóch dekad. Specjalizuje się w tworzeniu gier, między innymi symulatorów. We wrześniu ubiegłego roku przeprowadziła kampanię crowdinvestingową, w ramach której pozyskała 2 mln zł. Środki z emisji przeznaczyła m.in. na produkcję nowych tytułów, w tym „Winter Survival Simulator", tytuł inspirowany wyprawami znanego podróżnika, Marka Kamińskiego. Demo gry zostało zaprezentowane w lutym. Część środków z kampanii crowdinvestingowej przeznaczona została także na sfinalizowanie produkcji „Food Truck Simulator" oraz „Gas Station Simulator".

Na platformie Steam dzisiaj udostępniony zostanie prolog do „Gas Station Simulator". Z kolei premiera pełnej wersji symulatora odnowy zniszczonej stacji benzynowej zaplanowana została na pierwszą połowę tego roku.

Wydawcą większości gier autorstwa Drago entertainment jest notowana na NewConnect spółka Movie Games, która planuje przeprowadzkę na rynek główny GPW.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.