Technologie

PCF: Gracze przyznają coraz lepsze oceny

Po wtorkowych mocnych zwyżkach w środę kurs People Can Fly padał o ponad 2 proc. i po południu znalazł się poniżej 80 zł. Rynek nadal dyskontuje najnowszą premierę „Outriders".
Foto: materiały prasowe

Jej noty na platformie Steam się poprawiają. Startowały 1 kwietnia od około 40 proc. pozytywnych opinii, co było spowodowane przede wszystkim problemami technicznymi z serwerami. W kolejnych dniach odsetek pozytywnych ocen rósł – we wtorek sięgał 61 proc., a w środę 64 proc. (średnia z niemal 18 tys. wystawionych opinii).

– Cieszymy się z dużego zainteresowania grą i wielu pozytywnych opinii i statystyk na Steamie – w szczytowym momencie w „Outriders" grało jednocześnie ponad 125 tys. użytkowników tej platformy. Ubolewamy, że na premierę cień rzuciły problemy techniczne, w tym związane z wydajnością serwerów. Gdyby nie to, myślę, że nastroje byłyby dziś jeszcze lepsze – komentuje Mateusz Kirstein, szef marketingu PCF, zarządzający rzeszowskim oddziałem studia. Dodaje, że zgodnie z modelem biznesowym opartym na współpracy z wydawcą (jest nim japoński Square Enix) to od wydawcy zależy publikacja jakichkolwiek danych o sprzedaży gry.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.