Technologie

Zortrax: Technologiczny powrót

Wynalazek druku 3D szczyt popularności osiągnął kilka lat temu. Wtedy eksperci przewidywali, że każdy z nas będzie miał podobną maszynę w domu, a technologia jest bardzo przyszłościowa. Choć ten drugi aspekt wydaje się być aktualny, to popularność tej technologii spadła.
Foto: materiały prasowe

Teraz jednak zainteresowanie tego typu rozwiązaniami powraca, już w trochę innym wydaniu, a pierwsze spółki reprezentujące tę gałąź rozwoju zaczynają debiutować na giełdzie.

– Z końcem września podpisaliśmy plan połączenia z notowaną na NewConnect spółką Corelens, który był kluczowym kamieniem milowym – stwierdził wiceprezes Zortraksa Mariusz Babula. – Dążymy do możliwie szybkiej finalizacji transakcji, polegającej na odwrotnym przejęciu. Uważamy, że mały parkiet to idealne miejsce dla spółek technologicznych działających w perspektywicznych branżach jak nasza. Ponadto, uzyskując status spółki publicznej, realizujemy nasze zobowiązanie wobec akcjonariuszy mniejszościowych – dodał Babula.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.