Technologie

Kool2Play: Trwają prace nad nowymi grami

Na 21 zł wyceniono akcje studia Kool2Play podczas otwarcia pierwszej sesji, czyli o 50 proc. wyżej od kursu odniesienia. W kolejnych godzinach przewaga popytu nad podażą jeszcze się zwiększyła. Po południu kurs wynosił 29,5 zł, co implikowało aż 111-proc. zwyżkę. Towarzyszył jej wysoki obrót.
Foto: materiały prasowe

Studio tworzy gry na komputery PC oraz konsole Xbox Series X, PlayStation 5 i Nintendo Switch. W grupie ma agencję marketingową Kool Things.

Poniedziałkowy debiutant w zeszłym roku przeprowadził emisję akcji serii D, z której pozyskał 2,5 mln zł. Rozwój finansuje też z grantu (1,6 mln zł) otrzymanego w ramach programu sektorowego GameINN (1,6 mln zł). Z kolei rozwój agencji Kool Things współfinansowany jest z grantu NCBR w wysokości 1,9 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.