Technologie

Simteract: Przybywa studiów na NC

W czwartek na rynku alternatywnym zadebiutował Simteract. Swoją pierwszą sesję zaczął od 5,5-proc. wzrostu notowań, do 27,1 zł. W kolejnych godzinach do głosu coraz mocniej dochodzili kupujący. Po południu kurs rósł o ponad 20 proc., do 31 zł. Zwyżce towarzyszyły stosunkowo duże obroty.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Firma planuje rozwijać dwa projekty gier: zapowiedziany już „Carpool Simulator" oraz nazwany roboczo „Projekt #1". Pierwszy jest symulatorem jazdy samochodem, a szczegółów „Projektu #1" jeszcze nie podano. Wiadomo natomiast, że powstaje on we współpracy z francuskim wydawcą, firmą Nacon. – Liczymy, że „Projekt #1", ukaże się na rynku jeszcze w tym roku, ale dokładna data premiery będzie zależała od wydawcy – podkreśla Marcin Jaśkiewicz, prezes studia. Z kolei premiera „Carpool Simulator" zaplanowana jest na 2022 r.

Jesienią zeszłego roku studio przeprowadziło emisję akcji, z której pozyskało około 4,3 mln zł. Inwestorzy chcieli objąć kilkakrotnie więcej akcji niż spółka oferowała.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.