REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Jest szansa na niezłe dywidendy w branży IT

Ubiegły rok dla większość spółek informatycznych był udany. Zyskiem z akcjonariuszami podzielą się m.in. grupa Asseco i Comarch.
Foto: Adobestock

Wskaźnik WIG-informatyka zyskał w tym roku 5 proc. i utrzymuje się ponad poziomem 2 tys. pkt. W tym samym miejscu był rok temu. 2018 r. okazał się dla branży stosunkowo trudny, ale gros spółek pokaże solidne wyniki. Można się spodziewać, że wypłacą też akcjonariuszom sute dywidendy.

Na kogo liczą eksperci?

Analitycy zapytani o tegorocznych dywidendowych faworytów wskazują przede wszystkim na firmy z grupy Asseco.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA