Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wyniki finansowe ATC Cargo, logistycznej spółki, której akcje są notowane na NewConnect, nadal w dużym stopniu zależą od poziomu stawek frachtu morskiego, dlatego zarząd konsekwentnie wzmacnia i dywersyfikuje pozostałe obszary działalności.
– Kluczowym celem pozostaje dla nas komplementarność usług tak, aby móc odpowiadać na potrzeby klientów na każdym etapie łańcucha logistycznego. Zależy nam nie tylko na dostosowaniu się do oczekiwań rynku, ale także na ich wyprzedzaniu, czego przykładem są rozwijane przez nas rozwiązania w zakresie logistyki magazynowej i usług celnych – informuje Marcin Karczewski, prezes ATC Cargo.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
ATC Cargo i Balticon zamknęły ubiegły rok dużymi wzrostami przychodów i zysków. Na tle branży logistycznej prezentują się wyjątkowo dobrze.
To konsekwencja znacznie słabszych wyników od oczekiwanych przez inwestorów.
Spotkanie w sprawie zawieszenia zapisów zakładowego układu zbiorowego pracy nie przyniosło żadnych efektów. Kolejne odbędzie się 17 lipca. Związkowcy nie chcą też zmian w strukturze organizacyjnej spółki.
Akwizycja holenderskiej firmy Nijman/Zeetank to nie tylko wzmocnienie w kluczowych dla giełdowej spółki przewozach produktów chemicznych i paliw, ale i możliwość rozwoju na perspektywicznym rynku transportu intermodalnego.
Czy tak się stanie w dużej mierze będzie zależeć od tego, na ile uda się powiązać ponoszone koszty z przychodami oraz zahamować degradację stawek przewozowych. Widoczne efekty powinien też przynieść plan restrukturyzacji.
Założono, że do 2031 r. nastąpi stabilizacja sytuacji płynnościowej spółki, spłata zobowiązań, wzrost efektywności i zostaną stworzone warunki pod przyszłe finansowanie inwestycji. Rentowność na poziomie wyniku netto planowana jest już od 2026 r.