Technologie

Cena ta sama, tempo budowy szybsze

Drugie konsultacje dokumentacji aukcji 5G ogłosił w poniedziałek Urząd Komunikacji Elektronicznej. Potrwają do 27 lutego.
Foto: AFP

Wbrew pojawiającym się postulatom operatorów prezes UKE Marcin Cichy nie obniżył ceny minimalnej za pasmo i nadal jest to 450 mln zł. Utrzymał też limit mówiący, że jedna grupa kapitałowa może nabyć jeden z czterech bloków pasma 3,4–3,8 GHz.

Jeśli UKE będzie konsekwentne, starania niektórych uczestników aukcji, aby regulator zmienił to ograniczenie, spalą na panewce. To o tyle ciekawe, że według naszych informacji w pierwszych konsultacjach postulat, aby limit ten zwiększyć do dwóch bloków, zgłosiło Ministerstwo Cyfryzacji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.