REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Agora: Odpisy obniżą wyniki

Agora zdecydowała o dokonaniu odpisu aktualizującego wartość aktywów GoldenLine do ich szacowanej wartości odzyskiwalnej. Wpływ odpisu aktualizującego na skonsolidowany wynik netto Agory to około 6,5 mln zł w IV kwartale 2019 r.
Foto: Fotorzepa, Andrzej Bogacz

- Prowadzone analizy wykazały konieczność dokonania korekty wyceny aktywów spółki GoldenLine oraz udziałów Agory w tej spółce m.in. ze względu na niezrealizowanie przez spółkę założonych na 2019 rok celów finansowych i operacyjnych. Zarząd spółki zdecydował się w związku z tym na dokonanie odpisu aktualizującego wartości aktywów GoldenLine do ich szacowanej wartości odzyskiwalnej - wyjaśnia Agora w komunikacie.

Szacowany wpływ odpisu aktualizującego wartość udziałów spółki GoldenLine na jednostkowy wynik netto Agory to około 11,2 mln zł. Wpływ odpisu na skonsolidowany wynik netto to około 6,5 mln zł, a na skonsolidowany EBIT to około 7,4 mln zł w IV kwartale 2019 r.

- Jednocześnie spółka informuje, że szacowane odpisy mają charakter jednorazowy i niepieniężny oraz nie wpłyną na sytuację płynnościową spółki i grupy ani na jej zamierzenia strategiczne – podkreślono.

Ostateczne informacje na temat odpisów aktualizujących spółka przedstawi w sprawozdaniu finansowym za 2019 rok.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA