Technologie

Prawa użytkowników dzielą UKE i telekomy

Choć – jak pisaliśmy – najwięksi czterej operatorzy komórkowi w Polsce wprowadzili promocje sprawiające, że ich użytkownicy korzystający z połączeń z Wielką Brytanią nie widzą różnicy między tym krajem a państwami Unii Europejskiej, to brexit nastręczy jeszcze regulatorowi rynku telekomunikacyjnego i operatorom kłopotów.
Foto: Adobestock

Chodzi o prawa użytkowników do rezygnacji z usług telekomów. Jak się okazuje, przynajmniej dwaj operatorzy – Orange Polska i Polkomtel (Grupa Cyfrowy Polsat) – są odmiennego zdania niż Urząd Komunikacji Elektronicznej w tej kwestii. Jak wynika z opublikowanych przez te firmy informacji, zdaniem Orange i Polkomtela, jeśli ich klienci zdecydowaliby się wypowiedzieć umowy w trakcie ich trwania z powodu zmiany w umowach (usunięcie Wielkiej Brytanii spośród krajów unijnych), muszą zwrócić operatorowi część uzyskanych ulg i rabatów.

UKE stoi na stanowisku odmiennym, podpierając się wyjaśnieniami uzyskanymi od Komisji Europejskiej. Są to wyjaśnienia tłumaczące, jak interpretować poszczególne przepisy implementowanego w krajach członkowskich Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.