Technologie

Operatorzy nie zarobią na brexicie

Choć od 1 stycznia Wielka Brytania formalnie nie jest już członkiem Unii Europejskiej, a więc rachunek za telefon z podróży do tego kraju mógłby okazać się niemiłą niespodzianką, to – jak zapewniają operatorzy – klienci mogą spać spokojnie.
Foto: AFP

Wszystkie cztery największe sieci komórkowe w kraju zdecydowały, że przynajmniej na razie cen usług wykorzystanych w roamingu w Wielkiej Brytanii nie zmieniają. Jeszcze w grudniu o takich decyzjach informowały Orange Polska i Polkomtel, operator sieci Plus (Grupa Cyfrowy Polsat). Teraz podobną deklarację składają P4 (Play) i T-Mobile Polska.

Z formalnego punktu widzenia każdy z operatorów wprowadził promocję, która utrzymuje obowiązywanie w Wielkiej Brytanii unijnej zasady „roam like at home" (RLAH). Warto jednak zwrócić uwagę na to, że promocja ma różny czas obowiązywania w zależności od operatora.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.