Technologie

Astro inwestuje w 3D

Kontrolowana przez Ryszarda Krajewskiego, założyciela Superstacji, notowana na NewConnect spółka Astro uruchomiła pierwsze cztery z zapowiadanych dziesięciu kanały telewizyjne 3D
Foto: Bloomberg

Sygnał nadających w trójwymiarowej technologii stacji NEXT Man 3D, NEXT Lejdis 3D, NEXT Young 3D i NEXT Music HD ma być dostarczany do operatorów sieci kablowych i cyfrowych zainteresowanych nimi drogą naziemną z wykorzystaniem łącz światłowodowych.

Spółka, do której należy multimedialna platforma internetowa Oognet planuje portfolio stacji rozwinąć do dziesięciu. Na stworzenie platformy Oognet Astro wystarała się o 6,07 mln zł dofinansowania z Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.

Firma, która kanał Next HD chciała także zamieścić na tzw. pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce (nie wygrała jednak rozpisanego przez Krajową radę Radiofonii i Telewizji konkursu) zamierza dzięki projektom telewizyjnym mocno poszerzyć zakres działania. Widać to zwłaszcza po jej prognozach. W tym roku ma mieć przychody na poziomie 8,95 mln zł i stratę netto w wysokości 4,86 mln zł. W przyszłym roku spodziewa się już jednak zysku netto (9,15 mln zł) przy przychodach na poziomie 34,39 mln zł, a w 2013 roku przychody mają wzrosnąć jeszcze bardziej - do 42,64 mln zł, a zysk netto: do 14,55 mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.