Technologie

Asseco Poland: Prezes: pozostaniemy wierni dywidendzie

Po poniedziałkowej mocnej przecenie, spowodowanej publikacją raportu rocznego, we wtorek i środę kurs Asseco Poland odrabiał straty.

Adam Góral, prezes Asseco Poland, podkreśla, że jego marzeniem jest wejście na trudny, ale bardzo perspektywiczny rynek amerykański.

Foto: Archiwum

Zarząd zapowiedział, że 2018 r. powinien być dla grupy udany, a budżet wygląda lepiej niż rok temu. Nie należy tego jednak odnosić do rekordowego zysku netto, który spółka odnotowała w 2017 r., bo w dużej mierze był on skutkiem transakcji jednorazowych.

Portfel zamówień grupy na 2018 r. sięga 5,5 mld zł i jest porównywalny do tego sprzed roku, co w ocenie analityków nie jest rewelacyjnym wynikiem. – Warto na portfel spojrzeć przez pryzmat kursów walutowych. Po skorygowaniu o zmiany kursów portfel jest o 9 proc. wyższy niż rok wcześniej, a w w oprogramowaniu i usługach własnych o 7 proc. – zwraca uwagę Marek Panek, wiceprezes Asseco Poland.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.