Technologie

Mediatel sprzeda biznes do MNI?

Grupa giełdowego MNI poinformowała dzisiaj o podpisaniu z Mediatelem listu intencyjnego w sprawie „konsolidacji wybranych aktywów” telekomunikacyjnych

O jaką współpracę dokładnie chodzi – żadna ze spółek wprost nie podaje. Według naszych informacji idzie o wniesienie do MNI wybranych elementów biznesu telekomunikacyjnego Mediatela.

Operator ten zajmuje się przede wszystkim transakcjami na hurtowym rynku telekomunikacyjnym. MNI również zajmuje się taką działalnością, ale ponadto poprzez kilka spółek zależnych obsługuje blisko 300 tys. detalicznych abonentów usług w stacjonarnych i mobilnych (jest wirtualnym operatorem w sieci PTK Centertel) sieciach telekomunikacyjnych. Ponadto zajmuje się usługami o wartości dodanej do usług telekomunikacyjnych: Premium SMS, loteriami, rozrywką na telefony komórkowe itp.

Jak podał w weekend NFI Magna Polonia, większościowy udziałowiec Mediatela, na najbliższe walne zgromadzenie akcjonariuszy operatora planowane jest przegłosowanie zgody na sprzedaż przedsiębiorstwa Mediatela. Jak wynika z wyjaśnień NFI, chodzi o transakcję w grupie: przedsiębiorstwo hurtownika trafić miałoby do innej spółki zależnej Elterix. Drugi dodatkowy punkt zgłoszony na walne dotyczy emisji akcji z wyłączeniem prawa poboru, którą przeprowadzić miałby Mediatel. Ma być gigantyczna: od 50 mln do 190 mln akcji. Stanowiłyby od 84 proc. do 95 proc. w podwyższonym kapitale telekomu. Inwestor, który objąłby tą emisję przejąłby kontrolę nad Mediatelem.

Poza Mediatelem do grupy NFI Magna Polonia należy jeszcze firma Info-TV-FM, która na zlecenie nadawców emituje ich sygnał telewizyjny, jak również producent elektroniki konsumenckiej Vedia.

Powiązane artykuły