REKLAMA
REKLAMA

Technologie

DataWalk. Po ile akcje w ofercie?

Do 24 stycznia ma zostać podana cena emisja akcji w trwającej ofercie publicznej spółki DataWalk, która przy okazji zmieni rynek notowań i przeskoczy z NewConnect na GPW. Teraz jej kapitalizacja wynosi ponad 92 mln zł, a za akcję trzeba zapłacić 25 zł.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Z prospektu emisyjnego wynika, że technologiczna spółka chce pozyskać do 57,6 mln zł i sprzedać do 1,35 mln walorów. Co do tego, że jest warta zdecydowanie więcej niż teraz na rynku, przekonuje oferujący DM BOŚ. Na podstawie analizy przeprowadzonej trzema metodami wycenił spółkę odpowiednio na 192 mln zł, 292 mln zł i 331 mln zł (uwzględniając planowaną emisję akcji). Jego zdaniem polska firma może wypełnić lukę na globalnym rynku analizy sieci połączeń.

Zapisy na akcje od inwestorów detalicznych przyjmowane będą od 24 do 31 stycznia, a od inwestorów instytucjonalnych do 1 lutego. Technologiczna spółka pieniądze pozyskane z oferty publicznej chce przeznaczyć m.in. na rozwój działalności w Stanach Zjednoczonych, rozbudowę platformy analitycznej DataWalk oraz finansowanie działalności operacyjnej. Obecnie jej największym akcjonariuszem jest FGP Venture. Jego wspólnicy i członkowie zarządu są jednocześnie członkami zarządu DataWalk.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA