Surowce i paliwa

Orlen: Negocjacje trwają

Daniel Obajtek, prezes Orlenu, poinformował, że spółka rozmawia z więcej niż dwoma partnerami biznesowymi w sprawie zbycia części aktywów Lotosu w ramach warunków zaradczych, które określiła Komisja Europejska dla fuzji polskich koncernów rafineryjnych.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen

Foto: PAP/EPA

Wprawdzie negocjacje są zaawansowane, ale ich ostateczny rezultat nadal jest niepewny. Tym samym każdy scenariusz związany z fuzją wchodzi dziś w grę.

Niedawno Orlen otrzymał zgodę KE na wydłużenie do 14 stycznia terminu realizacji środków zaradczych. Płocki koncern przewiduje, że KE będzie je rozpatrywać około trzech miesięcy. Następnie konieczne będzie uzyskanie zgód na fuzję akcjonariuszy Lotosu i Orlenu. Według płockiego koncernu formalne zakończenie połączenia może nastąpić w I połowie 2022 r. W tym kontekście trzeba pamiętać, że pierwotnie ustalane terminy dotyczące fuzji nie zostały dotrzymane, a proces łączenia trwa już ponad 3,5 roku. Początkowo mówiono o jego finalizacji nawet w rok. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.