REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

KGHM: Grupa jedzie na polskim silniku

Po trzech kwartałach Grupa KGHM wyprodukowała blisko 530 tys. ton miedzi, czyli o prawie 14 proc. więcej, licząc rok do roku – wynika z wstępnych szacunków.
Foto: parkiet.com

Na gros wyniku zapracowały polskie kopalnie, produkcja z tego źródła wzrosła o niemal 17 proc., do 428 tys. ton. Produkcja w KGHM International – to mniejsze kopalnie w USA, Kanadzie i Chile – skurczyła się o ponad 5 proc., do 57,5 tys. ton. W wykazywanej oddzielnie kopalni Sierra Gorda w Chile (KGHM ma 55 proc. udziałów w joint-venture z Japończykami) produkcja zwiększyła się o 16,5 proc., do 44,4 tys. ton.

O aż 21,5 proc., do 1,03 tys. ton, wzrosła produkcja srebra w grupie, z czego 1,02 tys. dostarczyły polskie zakłady. O 22 proc., do 157,1 tys. uncji (blisko 5 ton), poprawiła się produkcja metali szlachetnych, z czego na polskie kopalnie przypadło 71,4 tys. unkcji. Natomiast o 21 proc., do 8,8 mln funtów (prawie 4 tys. ton), skurczyła się produkcja molibdenu (pochodzi głównie z Sierra Gorda).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA