Surowce i paliwa

Rosną przychody i zyski Unimotu

Spółka poprawiła przede wszystkim wyniki w segmencie handlu autogazem, zarówno pod względem wolumenu i wartości sprzedaży, jak i czystego zarobku.
Foto: Bloomberg

Z wstępnych, jednostkowych danych Unimotu wynika, że w III kwartale spółka wypracuje 11,2 mln zł czystego zarobku oraz 759 mln zł przychodów ze sprzedaży. To oznacza, że wzrosną one odpowiednio, licząc rok do roku, o 4,1 proc. oraz o 14,4 proc.

Sprawdź pigułę informacyjną spółki

- Wstępne, jednostkowe wyniki finansowe wskazują, że III kwartał był udany dla Unimotu. Osiągnięte przychody ze sprzedaży są wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, mimo bardzo dynamicznej sytuacji na rynku paliw - mówi Robert Brzozowski, prezes Unimoty. Tłumaczy, że w lipcu i sierpniu grupa w segmencie oleju napędowego operowała w otoczeniu relatywnie wysokich marż na tym produkcie. Natomiast we wrześniu marże z hurtowej sprzedaży kształtowały się już na stosunkowo niskim poziomie, co nie sprzyjało wzrostom wolumenów sprzedaży.

- Spółka efektywnie wykorzystała jednak otoczenie rosnących cen LPG w Polsce i zrealizowała lepsze wyniki, zarówno pod względem wolumenu i wartości sprzedaży, jak i zysku netto na tym produkcie. Również przychody uzyskane ze sprzedaży biopaliw były zgodne z naszymi oczekiwaniami - dodaje Brzozowski. Spółka informuje, że w III kwartale z sukcesem realizowała strategiczne cele. Uruchomiła m.in. cztery stacje paliw pod marką Avia i podpisała cztery umowy franczyzowe z właścicielami stacji. Ponadto zwiększono do 85 ilość stacji partnerskich udostępniających usługę Tankuj24 działającą pod aplikacją mobilną przeznaczoną do porównywania cen i tankowania paliw on-line.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.