Surowce i paliwa

KGHM: Chiński deweloper straszy inwestorów

Nawet prawie o 6 proc., do 157,8 zł, taniały w poniedziałek papiery KGHM.
Foto: Fotorzepa, Milena Marciniak

Równie mocno spadały na światowych giełdach kursy innych globalnych przedsiębiorstw związanych z wydobyciem miedzi: Glencore, BHP Billiton, Rio Tinto czy Antofagasty. Sama miedź w poniedziałek nie notowała gwałtownej korekty, niemniej nastroje inwestorów są rozchwiane.

Jak podkreśla Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ, w ostatnich tygodniach notowania czerwonego metalu były mocno zmienne, w zeszłym tygodniu dominowały niedźwiedzie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.