Surowce i paliwa

PGNiG rozwija działalność serwisową

Zależna firma PGNiG Technologie stawia na usługi budowlano-montażowe w branżach poszukiwań i wydobycia ropy naftowej i gazu zimnego, dystrybucji błękitnego paliwa, wytwarzania energii oraz odnawialnych źródeł energii.

Grupa PGNiG, na czele której stoi Paweł Majewski, chce coraz więcej prac zlecać zależnej firmie PGNiG Technologie.

Foto: materiały prasowe

Firma PGNiG Technologie, specjalizująca się w świadczeniu usług budowlano-montażowych w zakresie gazociągów i infrastruktury gazowej, poszukiwań i wydobycia oraz magazynowania gazu, będzie w coraz większym stopniu realizować kluczowe inwestycje zlecane przez grupę PGNiG. Dzięki temu do 2026 r. ma być to wiodąca firma serwisowa działająca na rzecz rozwoju gazowniczego koncernu. Chodzi zwłaszcza o świadczenie usług serwisowych w obszarze poszukiwań i wydobycia, dystrybucji gazu, wytwarzania energii oraz odnawialnych źródeł energii.

Najważniejsza jest grupa

Już w ubiegłym roku wpływy z kontraktów zlecanych przez grupę PGNiG stanowiły ponad 80 proc. przychodów wypracowanych przez PGNiG Technologie. Te z kolei sięgały 164,7 mln zł (spadek o 18,2 proc.). Koncern tłumaczy, że specyfiką usług budowalno-montażowych w branży ropy i gazu jest duża zmienność przychodów, będąca efektem ilości i wartości realizowanych kontraktów w danym roku i prowadzonych postępowań przetargowych. W tym roku koncern oczekuje, że ich wartość wzrośnie. Zmienia się także struktura uzyskiwanych przychodów. PGNiG Technologie coraz większe wpływy uzyskują z prac realizowanych w obszarze poszukiwań i wydobycia, a coraz mniej z budowy gazociągów oraz innej infrastruktury gazowej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.