Surowce i paliwa

JSW: Zielone światło dla węgla koksowego

Węgiel koksowy pozostanie surowcem strategicznym Unii Europejskiej. Tak postanowiła Komisja Europejska, wpisując go na nową listę tzw. surowców krytycznych, czyli kluczowych dla rozwoju gospodarczego i technologicznego Unii Europejskiej. To dobra informacja dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która jest największym producentem węgla koksowego w UE.

Włodzimierz Hereźniak, prezes JSW

Foto: materiały prasowe

– Cieszę się, że się udało. To niezwykle ułatwi JSW pozyskiwanie środków na kolejne inwestycje, rozszerzanie działalności na przykład w kierunku wytwarzania wodoru oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Ma to wszystko jeszcze większe znaczenie w dobie spowolnienia gospodarczego wywołanego pandemią Covid-19 – ocenił europoseł Jerzy Buzek.

Pozytywnej decyzji w tej sprawie spodziewały się także władze węglowej spółki. – Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy na forum unijnym, by węgiel koksowy został utrzymany na liście. Otrzymaliśmy przy tym wsparcie naszych głównych odbiorców poprzez organizacje międzynarodowe – mówił Włodzimierz Hereźniak, prezes JSW, podczas publikacji wyników za I półrocze.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.