REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Surowce i paliwa

Grupa Tesgas realizuje coraz więcej zleceń

Popyt na usługi dla gazownictwa i montaż instalacji fotowoltaicznych jest dziś wyjątkowo wysoki. Istotnie rosną również koszty.
Foto: Adobestock

W tym roku grupa Tesgas nie może narzekać na brak pracy. W podstawowym obszarze działalności, czyli świadczeniu usług dla gazownictwa, firma odnotowała w I półroczu znaczący wzrost przychodów, głównie za sprawą rekordowego portfela zamówień pozyskanego w ubiegłym roku.

– Wysoką dynamikę wzrostu sprzedaży obserwujemy też w segmencie OZE. Spółka zależna piTERN notuje znaczny wzrost ilości montowanych instalacji fotowoltaicznych – mówi Marcin Szrejter, dyrektor ds. finansów Tesgasu. Przyczyn wzrostu upatruje w coraz to większym zainteresowaniu polskiego społeczeństwa czystymi formami pozyskiwania energii elektrycznej. To z kolei jest rezultatem zwyżkujących cen prądu, rosnącej świadomości konsumentów w zakresie skutków zanieczyszczania środowiska naturalnego i preferencji podatkowych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA