REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Unimot dużo zarabia na dieslu i biopaliwach

W ostatnich tygodniach grupa odnotowuje wzrost sprzedaży oleju napędowego. Odwrotnie jest natomiast z benzynami i LPG.
Foto: materiały prasowe

Podczas ostatnich dwóch sesji giełdowi inwestorzy handlowali akcjami Unimotu po cenach najwyższych od trzech lat. Ich kurs chwilami sięgał 44,7 zł. Tym samym był zdecydowanie wyższy niż jeszcze kilka dni temu. Bezpośrednim powodem wzrostu popytu na walory spółki było niewątpliwie podanie nowych prognoz wyników finansowych.

Rekordowy kwartał

Unimot szacuje, że w tym roku grupa wypracuje 80 mln zł skorygowanego zysku EBITDA. Dotychczas obowiązująca prognoza zakładała, że będzie to 62,3 mln zł, a jeszcze wcześniej opublikowane w strategii założenia mówiły o 44,2 mln zł zarobku. Zarząd podjął decyzję o podwyższeniu prognozy na podstawie aktualnej sytuacji rynkowej i osiągniętych dotychczas przez grupę wyników. W szczególności chodzi o wyraźnie wyższe od oczekiwanych rezultaty zanotowane w I kwartale. W tym czasie grupa zwiększyła przychody aż o 37,6 proc. do prawie 1,2 mld zł. Z kolei skorygowana EBITDA (z pominięciem wyceny zapasu obowiązkowego i zdarzeń jednorazowych) sięgnęła 33,5 mln zł. Był to rezultat ponaddwukrotnie lepszy niż rok temu i najwyższy w historii grupy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA