REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Lotos: Bliżej kolejnej inwestycji

W tym roku ma zapaść decyzja o budowie bloku olejowego.

Paweł Majewski, prezes Lotosu.

Foto: Archiwum

W tym roku powinna zapaść decyzja w sprawie kolejnej dużej inwestycji, jaką będzie realizował Lotos. Chodzi o budowę bloku olejowego do produkcji tzw. olejów bazowych II i III grupy (HBO). – Celem projektu jest dalsza poprawa ekonomiki przerobu ropy naftowej poprzez wygenerowanie wyższych marż w wyniku produkcji i sprzedaży nowych wysokomarżowych produktów. Realizacja inwestycji przyczyni się do podniesienia ogólnej konkurencyjności grupy Lotos w obszarze produkcji i sprzedaży baz olejowych – informuje biuro prasowe gdańskiego koncernu. Dodaje, że uruchomienie projektu przewidziane jest w drugiej połowie roku, przy założeniu pozytywnej finalnej decyzji inwestycyjnej.

Budowa bloku olejowego to jedna z czterech inwestycji branych przez koncern pod uwagę. Każda z nich od dłuższego czasu objęta jest pracami analitycznymi i przygotowawczymi. Pozostałe trzy dotyczą realizacji kompleksu benzynowego do produkcji benzyn motorowych z benzyny surowej, kompleksu olefinowego wraz z produkcją ETBE (eter etylowotertbutylowy) oraz budowy elektrociepłowni. Spółka informuje, że oprócz inwestycji w biznesie produkcji i handlu paliwami cały czas aktywnie monitoruje rynek pod kątem potencjalnych możliwych akwizycji aktywów poszukiwawczych i wydobywczych dotyczących ropy naftowej i gazu ziemnego.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA