Reklama

PKN Orlen: Koncern też inwestuje w technologie wodorowe

PKN Orlen to kolejna giełdowa spółka, która mocno stawia na rozwój technologii wodorowych. Koncern zapowiedział, że do końca przyszłego roku wybuduje we Włocławku tzw. hub wodorowy.

Publikacja: 28.05.2020 05:09

PKN Orlen: Koncern też inwestuje w technologie wodorowe

Foto: Adobestock

Docelowo będzie produkować na godzinę do 600 kg doczyszczonego wodoru, czyli pozbawionego substancji szkodliwych dla ogniw wodorowych używanych w różnego rodzaju pojazdach. W ramach inwestycji powstanie nie tylko instalacja wytwarzająca paliwo do zastosowania w transporcie, ale i infrastruktura logistyczna, a także stacje tankowania. – Doskonale zdajemy sobie sprawę z wyzwań związanych z globalnym trendem nowej mobilności, dlatego nasza strategia zakłada również sukcesywny rozwój paliw alternatywnych i technologii niskoemisyjnych. Jesteśmy przekonani, że w przyszłości wodór będzie bardzo istotnym paliwem wykorzystywanym w transporcie, dlatego intensyfikujemy nasze prace w tym obszarze – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Dodaje, że celem koncernu jest umacnianie pozycji lidera w tej branży.

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Surowce i paliwa
Spółki prognozują dalszą stabilizację na rynku ropy
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Surowce i paliwa
KGHM podnosi efektywność kopalni Sierra Gorda
Surowce i paliwa
KGHM czeka na decyzję prezydenta ws. podatku
Surowce i paliwa
Pracownicy PG Silesia pozostaną bez pomocy? Jest światełko w tunelu
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Surowce i paliwa
KGHM podwaja wartość. Jest historyczny rekord kursu. Co dalej?
Surowce i paliwa
Sezonowy wzrost popytu na gaz nie zwiększył cen
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama