Surowce i paliwa

Enea: Czy firma dostanie wsparcie od rządu?

Polska chce jako pierwsza spośród europejskich emitentów rządowych zadłużyć się na projekty związane z ochroną środowiska
Foto: spółka

Planowana wartość długu to 500 mln euro (przy czym założenie jest, by gwarancje rządowe dla projektu sięgały do 40 proc. jego wartości). Jak wynika z naszych informacji zapisy będą zbierane od 13 do 16 grudnia. Poprzedzają je spotkania organizowane przez HSBC, JP Morgan oraz PKO BP z potencjalnymi zainteresowanymi w Londynie, Paryżu, Frankfurcie, Monachium i Amsterdamie.

Pieniądze – jak tłumaczy Ministerstwo Finansów – pójdą na sfinansowanie nowych i refinansowanie już poniesionych wydatków m.in. modernizację infrastruktury kolejowej, działalność parków narodowych i rolnictwo ekologiczne. W prezentacji, którą zobaczyli inwestorzy widniała także pozycja związana z rozwojem energetyki odnawialnej. To wzbudziło falę pytań. Bo powszechnie wiadomo, że Polska nie ma dziś takich projektów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.