Firmy

Trzy spółki z GPW i NC skorzystają z unijnych dotacji

Nie wszystkie firmy, które się ubiegały o dofinansowanie, były na tyle skuteczne, żeby znaleźć uznanie w oczach wnioskobiorcy. Strumień funduszy nie popłynie m.in. do producentów gier.
Foto: GG Parkiet

Z programu operacyjnego „Inteligentny rozwój 2014–2020" siedem spółek akcyjnych, notowanych zarówno na dużym parkiecie, jak i na NewConnect, mogło zgarnąć 70 mln zł. Aplikacje niektórych firm zostały rozpatrzone pozytywnie, a inni wnioskodawcy muszą obejść się smakiem. Ostatecznie spółkom udało się uzyskać jedynie 27 proc. powyższej kwoty, czyli 18,8 mln zł. Podmioty rekomendowane do wsparcia muszą jeszcze podpisać umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju – instytucją zarządzającą programem.

Miliony na stole

MFO – największy w Polsce producent tzw. zimnogiętych profili stalowych wykorzystywanych m.in. w branży budowlanej – liczy na wsparcie w wysokości 13,3 mln zł. Kwota ta stanowi 19 proc. wartości rynkowej MFO. Spółka w najbliższych dniach podpisze umowę o dofinansowanie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Dzięki niej będzie mogła prowadzić prace badawczo-rozwojowe. Wyniki badań będą po zakończeniu projektu komercjalizowane. – Spodziewane efekty komercjalizacji tych prac będą bardzo wymierne. Wyniosą one spółkę na nowy, wyższy poziom technologiczny oraz znacznie umocnią jej pozycję konkurencyjną – mówi „Parkietowi" Tomasz Mirski, prezes MFO.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.