Przemysł

Apator: Wzrost wydatków i dywidenda w 2021 r.

Apator, specjalizujący się w produkcji i dostawach urządzeń pomiarowych, w przyszłym roku planuje zwiększenie wydatków inwestycyjnych.
Apator

Mirosław Klepacki, prezes Grupy Apator.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

W ocenie zarządu inwestycje są niezbędne, by poprawić efektywność operacyjną grupy i umocnić pozycję na konkurencyjnym rynku. – W okresie 2020–2021 nakłady inwestycyjne będą wyższe niż w latach ubiegłych. W 2020 r. ich wartość wyniesie ok. 80 mln zł, a w 2021 r. ok. 100 mln zł. Inwestycje te dotyczą głównie automatyzacji procesów produkcyjnych i zwiększenia skalowalności produkcji, głównie w segmencie woda i ciepło oraz energia elektryczna, a także rozwoju nowych produktów i usług – wyjaśnia Mirosław Klepacki, prezes Apatora.

Jak podkreśla, sytuacja finansowa grupy jest bardzo dobra, a zadłużenie kształtuje się na bezpiecznym poziomie. – Kluczowy wskaźnik dług netto do EBITDA na koniec III kwartału br. kształtował się poniżej 1, a w bieżącym kwartale również spodziewamy się dobrych przepływów operacyjnych. Po podpisaniu przyrzeczonej umowy sprzedaży działki w Poznaniu oczekujemy również wpływu istotnej transzy płatności. Bardzo dbamy o jakość generowanych wyników finansowych i cieszy nas regularnie wysoki poziom przepływów operacyjnych. Chętnie korzystamy także z atrakcyjnego finansowania dłużnego, które pozwala nam zoptymalizować strukturę finansowania, w tym m.in. budowy poznańskiej fabryki, i uzyskać dodatkowy efekt dźwigni finansowej – przekonuje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.