Przemysł

Erg: Więcej akcji własnych

Erg posiada już 131,8 tys. akcji własnych. Tym samym ich udział w kapitale i głosach na walnym zgromadzeniu wynosi prawie 15,1 proc.
Foto: materiały prasowe

W najbliższych 12 miesiącach firma nie wyklucza ani zwiększenia, ani zmniejszenia tego udziału. Do nabycia dodatkowych ponad 25,6 tys. walorów doszło w wyniku kolejnego skupu. Erg w ramach publicznej oferty nabycia płacił za każdy papier po 85 zł. Cena była znacznie wyższa od giełdowego kursu, dlatego chętnych do odpowiedzenia na ofertę było dużo. Ostatecznie złożone zlecenia zredukowano o 95,9 proc.

W środę na otwarciu notowań ciągłych walorami Ergu handlowano po 50 zł. W pobliżu tej ceny dokonywano również większości transakcji w ostatnich tygodniach. Z ostatnich danych wynika, że pomimo trwającej pandemii kondycja finansowa grupy ulega poprawie. W I półroczu jej zarobek netto wzrósł do ponad 2 mln zł z 0,4 mln zł zanotowanych w tym samym czasie 2019 r. Firma poprawiła zyski przy niewielkim spadku przychodów. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.