Przemysł

Mercor podzieli się zyskiem

Akcjonariusze producenta biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych przegłosowali wypłatę dywidendy
Foto: materiały prasowe

Walne zgromadzenie Mercoru zdecydowało o przeznaczeniu na dywidendę 3,9 mln zł z zysku netto za poprzedni rok, co oznacza wypłatę 0,25 zł na akcję. To kwota zgodna z rekomendacją zarządu spółki. Przy obecnym kursie daje to stopę dywidendy w wysokości około 2,4 proc. Pozostała część zysku, w kwocie 11,2 mln zł, zostanie przeznaczona na powiększenie kapitału zapasowego spółki

Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 11 grudnia 2020 r., a jej wypłata nastąpi 18 grudnia 2020 r.

Pogorszenie perspektyw rozwoju wywołane pandemią Covid-19 wymusiło na wielu spółkach notowanych na GPW zmianę priorytetów. W sytuacji oczekiwanego spadku obrotów w wielu branżach zarządy firm stawiają na zabezpieczenie płynności finansowej. Część spółek, dotąd co roku dzielących się zyskiem z akcjonariuszami, ogłosiła, że zawiesza w tym roku wypłatę dywidendy, a spora grupa firm skłania się ku takiej decyzji. Wśród firm przemysłowych z warszawskiej giełdy, które w tym roku zrezygnowały z wypłaty są m. in. Alumetal, Arctic Paper, Famur, Mangata, Sanok RC czy Wielton.

Na zamknięciu wtorkowej sesji akcje Mercoru wyceniane były po 10,30 zł, o co oznacza zwyżkę o ponad 2,5 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.