REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

ZM Ropczyce: Spółka dywidendowa

Zakłady Magnezowe Ropczyce planują zmniejszać zadłużenie i jednocześnie pozostać spółką dywidendową.
Foto: materiały prasowe

Firma już od kilku lat systematycznie wypłaca dywidendę, w tym roku było to 1,3 zł na akcję. Ponadto planuje do połowy 2020 r. wybudować blok kogeneracyjny o mocy 2,3 MW. Notowania spółki znajdują się obecnie najniżej od roku.

– Nasza polityka dywidendowa daje wciąż pole do systematycznego wzrostu poziomu wypłacanego na ten cel zysku. Przewiduje ona wypłatę w formie dywidendy do 60 proc. zysku, więc potencjał do wzrostu jest, ale nie chcemy tego robić skokowo, szczególnie że chcemy zmniejszać zadłużenie – powiedział wiceprezes ds. finansowych Robert Duszkiewicz w rozmowie z ISBnews.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA