REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Zremb-Chojnice po układzie wraca do gry

Pozytywne przejście procesu restrukturyzacji przynosi efekty. Notowania akcji Zrembu-Chojnice są na blisko 2,5-rocznym szczycie.

Krzysztof Kosiorek-Sobolewski, prezes Zrembu-Chojnice.

Foto: materiały prasowe

Producent różnego rodzaju kontenerów w ostatnim czasie znacząco poprawił wyniki finansowe. Spółka nie narzeka również na brak kontrahentów. Zagraniczni klienci zapewniają niemal pełne obłożenie mocy produkcyjnych. W ramach restrukturyzacji udało się również znacząco obniżyć koszty działalności. Od początku roku notowania akcji spółki wzrosły o 26 proc., do 0,62 zł.

Poprawa wyników

W I kw. br. Zremb-Chojnice wypracował 1,2 mln zł zysku netto wobec 120 tys. straty rok wcześniej. Zarząd nie odnosi się do prognoz dotyczących wyników za I półrocze, które zostaną opublikowane 30 września, jednak podkreśla, że spółka stara się kontynuować trend z I kw. – Staramy się realizować zlecenia przynoszące większe marże i takie udało się pozyskać w I kw. 2019 r., choć negocjacje z kontrahentami nie były łatwe – powiedział „Parkietowi" Krzysztof Kosiorek-Sobolewski, prezes Zrembu-Chojnice. Chodzi o proces restrukturyzacji, który się przedłużał, co wywołało zniecierpliwienie kontrahentów. Firma zawarła układ, w ramach którego część długu przekonwertowano na kapitał, a pozostała część jest spłacana w ratach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA