REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Grupa Kęty. Dywidenda większa od oczekiwanej

Zarząd przetwórcy aluminium zarekomendował, by na dywidendę przeznaczyć blisko 295 mln zł, czyli po 30,73 zł na papier, a więc kwotę odpowiadającą całemu skonsolidowanemu zyskowi za 2019 r. To nowy rekord, w 2017 r. akcjonariusze otrzymali 30 zł na walor.

Dariusz Mańko, prezes Grupy Kęty.

Foto: Archiwum, Małgorzata Pstrągowska

Dla kursu z wtorkowego zamknięcia (460,5 zł) stopa dywidendy to 6,6 proc. W podanej w lutym projekcji budżetu przyjęto wypłatę dywidendy w wysokości 85 proc. zysku, a więc 26 zł na akcję – oznaczało to stopę 6,5 proc. wobec ówczesnego kursu (393,5 zł).

Spółka przeznaczy na dywidendę 205 mln zł zysku jednostkowego, a resztę z kapitału zapasowego. Zyski zatrzymane na koniec marca br. wynosiły ponad 545 mln zł. „Wysokość rekomendowanej dywidendy odzwierciedla aktualną i przewidywaną sytuację finansową spółki i jest zgodna z polityką, która zakłada wskaźnik wypłaty na poziomie 60–100 skonsolidowanego zysku netto" – czytamy w uzasadnieniu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA