Przemysł

Erg. Grupa inwestuje w linie produkcyjne, badania i rozwój eksportu

Rosnące koszty surowców i wynagrodzeń mogą mieć duży i niekorzystny wpływ na tegoroczne wyniki śląskiego producenta opakowań.
Foto: materiały prasowe

W tym roku zarząd Ergu stawia na dalszy rozwój działalności grupy, m.in. poprzez rozbudowę mocy produkcyjnych. W związku z tym niedawno zdecydowano o przystąpieniu do realizacji inwestycji obejmującej zakup i montaż nowej linii produkcyjnej do tzw. ekstruzji folii. Jej całkowity koszt jest szacowany na 19,3 mln zł. W zdecydowanej większości będzie finansowana środkami zewnętrznymi. Na ten cel pozyskano już 14,3 mln zł kredytu. Dodatkowo zawarto z Hosokawą Alpine umowę na dostawę i montaż nowej linii produkcyjnej o wartości 3,75 mln euro.

Erg intensyfikuje również prace badawczo-rozwojowe związane z produkcją innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska naturalnego materiałów opakowaniowych. W 2020 r. otrzymał pozytywną decyzję o dofinansowaniu projektu przez NCBiR w wysokości 1,8 mln zł. Pierwsze przelewy z tego tytułu mają się pojawić na koncie firmy w tym roku. Cały czas trwają też prace badawczo-rozwojowe nad nowymi rodzajami folii.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.