Przemysł

Tim: Zima to już nie problem

Tim ma za sobą udany początek roku, co jest dobrą prognozą na cały 2021 r. Dystrybutor elektrotechniki bardzo dobrze odnalazł się w pandemii, utrzymując pozytywny trend w przychodach.
Foto: materiały prasowe

W okresie pierwszych dwóch tegorocznych miesięcy obroty Timu przekroczyły 155 mln zł i były o 13,4 proc. wyższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. – Przed zmianą modelu biznesowego mroźna i śnieżna zima była dla nas powodem do zmartwień. Oznaczała bowiem wstrzymanie wielu prac budowlanych, a więc ograniczenie popytu na produkty niezbędne do ich realizacji – wskazuje Krzysztof Folta, prezes Timu. – To jednak były czasy, gdy Tim był siecią hurtowni, a nie platformą e-commerce, która stale powiększa grono klientów o odbiorców realizujących regularne zakupy, niezależnie od pogody. Dodatkowo za sprawą partnerów biznesowych współpracujących z nami w modelu marketplace hybrydowy Tim.pl poszerza oferowany asortyment o produkty spoza branży elektrotechnicznej, kupowane niezależnie od aktualnych warunków atmosferycznych – podkreśla.

Piotr Poniatowski, analityk BM mBanku, zwraca uwagę, że w 2021 r. Tim będzie musiał zmierzyć się z wysoką ubiegłoroczną bazą, jednak w swoich prognozach zakłada kontynuację trendów i utrzymanie pozytywnych dynamik sprzedaży. – W naszych prognozach mamy założone jednocyfrowe zwyżki sprzedaży – podkreśla.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.