Przemysł

Tim: Program motywacyjny przyjęty

Akcjonariusze największego krajowego dystrybutora elektrotechniki przyjęli program motywacyjny na lata 2021-2023.
Foto: materiały prasowe

Warunkiem umożliwiającym objęcie akcji przez uprawnione osoby jest osiągnięcie przez TIM skonsolidowanego zysku EBITDA w wysokości 63 mln zł w 2021 r., 66 mln zł w 2022 r. i 70 mln zł w 2023 r.. W 2019 r. skonsolidowana EBITDA TIM-u wyniosła 53 mln zł. Program jest skierowany do członków zarządu, kluczowych menadżerów spółki oraz członków zarządów spółek zależnych

W ramach programu uczestnikom przysługiwać będzie prawo do objęcia łącznie nie więcej niż ok.1,1 mln akcji spółki, stanowiących 4,72 proc. jej kapitału zakładowego, które zostaną wyemitowane w drodze jednego lub kilku podwyższeń kapitału zakładowego z upoważnieniem zarządu do wyłączenia w całości prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy.

– Założenia, które przyjęliśmy, są ambitne, ale jednocześnie realne do wykonania. Program motywacyjny, w którym poprzeczka byłaby zawieszona zbyt nisko, mijałby się z celem, tak samo zresztą, gdybyśmy postawili zupełnie niemożliwe do zrealizowania cele – wyjaśnia w rozmowie z „Parkietem” Krzysztof Folta, prezes TIM-u.

– Program ten został przygotowany przede wszystkim z myślą o naszej kadrze menedżerskiej. I nie mam tu na myśli tylko zarządu, ale przede wszystkim innych kluczowych menedżerów. Mamy zespół ludzi, który sprawdził się w warunkach pandemii, i chcemy im zaproponować dodatkowy bonus. Nie ukrywam, że w ten sposób chcemy naszych pracowników bardziej związać z firmą, zdając sobie dobrze sprawę jak ważne jest posiadanie w obecnych czasach sprawdzonej fachowej kadry, także z zakresu nowych technologii i e-commerce – podkreśla.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.