Profesjonalny inwestor

Michał Kwieciński, CEO/Advisor CCG Mining: Blockchain może być wykorzystywany do obsługi różnorakich transakcji

Pytania do... Michała Kwiecińskiego, CEO/Advisor CCG Mining, międzynarodowej firmy technologicznej
Foto: materiały prasowe

Jak zobrazować działanie smart contractu?

Wyobraźmy sobie taką sytuację: Jan chce sprzedać samochód Alicji. Tradycyjna papierowa umowa mówi, że Alicja zgadza się zapłacić 20 tys. zł za samochód. Kiedy Jan otrzyma środki, przenosi własność samochodu na Alicję, przekazując jej dokumenty i klucze do samochodu. Następuje weryfikacja zawarcia transakcji. Zaufana strona trzecia jest potrzebna do weryfikacji. Aby oficjalnie przekazać prawo własności do samochodu, muszą zostać spełnione warunki umowy. Proces ten różni się w zależności od kraju, ale zawsze obejmuje jeden lub więcej zaufanych stron trzecich: organ rejestracji pojazdów samochodowych, w połączeniu z notariuszem i/lub towarzystwo ubezpieczeniowe. Do tego obowiązują opłaty za pośredników.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.