Problemy Getbacku

Afera GetBacku: kolejna osoba zatrzymana przez CBA

CBA w sprawie firmy GetBack ma pełne ręce roboty. Funkcjonariusze zatrzymali kolejną osobę.
Foto: 123rf

Zatrzymanym jest mężczyzna, który – jak ustalili prokuratorzy – działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej między innymi wspólnie i w porozumieniu z byłym prezesem GetBack. oraz byłym członkiem zarządu spółki pełniącym zarazem funkcję dyrektora zarządzającego GetBack. We wtorek w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie postawiono mu zarzuty.

Więcej na parkiet.com/problemy_getbacku

Podejrzany jest on o popełnienie przestępstwa płatnej protekcji. Polegało ono na powoływaniu się na wpływy w polskich służbach specjalnych i podjęcie działań, które miały spowodować przeprowadzenie przeszukania, jak też innych czynności w siedzibie większościowego akcjonariusza spółki GetBack czyli funduszu Abris. Celem działania podejrzanego było także doprowadzenie do rozpowszechnienia przez media informacji kompromitujących większościowego akcjonariusza spółki GetBack, w zamian za korzyść majątkową w wysokości nie mniejszej niż 3 miliony złotych w gotówce.

Czytaj także: Lista zatrzymanych wciąż się wydłuża

Do wypłaty tej kwoty miało dojść poprzez zawarcie fikcyjnej umowy „o świadczenie usług". Podejrzanemu zarzuca się również sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia spółce znacznej szkody majątkowej w wysokości ponad 1 mln zł.

Grozi mu do 10 lat więzienia.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.