REKLAMA
REKLAMA

Parkiet PLUS

Twórcy gier – szansa czy już bańka?

Wskaźniki ceny do zysku dla największych spółek z branży gier z GPW są niemal dwukrotnie wyższe niż średnia dla ich globalnych konkurentów. Czas sprzedawać akcje?
Foto: Bloomberg

Akcje producentów gier od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę imponujące stopy zwrotu, jakie przyniosły już CD Projekt czy 11 bit studios. Jednocześnie uwagę zwracają wysokie wskaźniki ceny do zysku dla tych spółek. W dwóch wspomnianych wynoszą odpowiednio około 47 i niemal 60. Jeszcze wyższy, bo przekraczający 70, jest C/Z dla PlayWaya.

Sprawdziliśmy, jak prezentują się wyceny globalnych konkurentów. Pod lupę wzięliśmy 20 największych, globalnych spółek z branży. Wśród nich są tacy giganci jak Tencent, Activision Blizzard, Bandai Namco, Nintendo czy Ubisoft. Wnioski? Średni wskaźnik ceny do zysku wynosi dla nich około 33. Jest o połowę niższy niż dla największych reprezentantów tej branży notowanych na GPW.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA